خانواده آسمانی
خانواده خود را چگونه اداره کنیم

خانواده خود را چگونه اداره کنیم ویژه

نظام شورایی برای اداره خانواده، همراه با سرپرستی و مأموریت اجرایی مرد، این حالت برای اداره خانواده منطقی به نظر می رسد. البته به شرط آن كه اعضای خانواده با كمال تقوا و عدالت، در زندگی خانوادگی فعالیت كنند.

کنار آمدن با يک خانواده جديد

کنار آمدن با يک خانواده جديد ویژه

شايد هنوز هم کارت هاي عروسي قديمي را به خاطر داشته باشيد که لا به لاي گل و بته هاي رويايي شان نوشته شده بود: ازدواج پيوند دو قلب است... اين جمله کليشه اي که روزگاري قند در دل جوان تر ها آب مي کرد شايد يکي از اشتباه ترين جملاتي باشد که درباره ازدواج مي توان به کار برد. ازدواج پيوند دو قلب نيست، پيوند 10، بيست يا حتي گاهي 40، 50 قلب است!

خانواده های دهه بعد!

خانواده های دهه بعد! ویژه

این روزها آمارهای تاسف بار بسیاری در خصوص افزایش سن ازدواج و گسترش زندگی های مجردی، ازدواج های سفید وعدم تمایل به فرزند آوری در جامعه شنیده می شود در این میان برخی جامعه شناسان معتقدند اگر تمهیدی برای کنترل چنین مسائلی در کشور اندیشیده نشود، ده سال آینده بنیان خانواده سراشیبی مرگ و از هم پاشیدگی را تجربه خواهد کرد و در روزگاری نه چندان دور دیگر خانواده به خاطره خوشی زیر غبار زمان، بدل خواهد شد.

خانواده، مقدم بر همه چیز!

خانواده، مقدم بر همه چیز! ویژه

شرایط اقتصادی بسیاری از خانواده ها ایجاب می کند که زن و شوهر هر دو بیرون از منزل کار کنند به همین دلیل امروزه برای رسیدن به مشکلات این دسته از خانواده ها تحقیقات بسیاری انجام شده است.

خانواده نوپا

خانواده نوپا ویژه

نوپا، به کودکی گفته می شود که تازه راه رفتن را شروع کرده و معمولا با چند قدم راه رفتن زمین هم می خورد. خوشبختانه همه ی اطرافیان هوای او را دارند و او را مراعات می کنند.

چگونه خانواده ای دارید؟ ( خانواده، بالنده یا آشفته )

چگونه خانواده ای دارید؟ ( خانواده، بالنده یا آشفته ) ویژه

خانواده، كارخانه آدم سازی است. خانواده جایی است كه در آن می توان به عشق، تفاهم و حمایت دست یافت، حتی اگر همه چیز دیگر از میان رفته باشد. جایی كه در آن می توان، نفس تازه كرد و برای مقابله با دنیای پیرامون نیروی تازه گرفت، تا آنچه را ممكن است تغییر دهیم و برای زیستن با آنچه قابل تغییر نیست، راه های خلاق بیابیم.

آیا می دانید چه رفتارهایی سبب تنش در خانواده می شود (قسمت چهارم)

آیا می دانید چه رفتارهایی سبب تنش در خانواده می شود (قسمت چهارم) ویژه

دو گروه الگوهای ارتباطی را در خانواده می توانیم نام ببریم: الف) الگوهای غلط ب) الگوهای صحیح

نقش های زن نسبت به شوهر (قسمت سوم)

نقش های زن نسبت به شوهر (قسمت سوم) ویژه

نقش هایی نیز وجود دارد كه از طرف زن بایستی مورد توجه خاص قرار گیرد. در صورتی كه زن نسبت به این نقش ها توجه داشته باشد و آنها را انجام دهد، به ایجاد استحكام در خانواده كمك كرده است.

چگونه می توانیم برای استحكام خانواده خود شرایط و فضای مناسبی به وجود آوریم ؟( قسمت دوم )

چگونه می توانیم برای استحكام خانواده خود شرایط و فضای مناسبی به وجود آوریم ؟( قسمت دوم ) ویژه

در قسمت اول در مورد چگونگی ایجاد شرایط و فضای مناسب برای استحكام خانواده، و نقش های مشترك همسران بر یكدیگر صحبت نمودیم اینك می خوانیم ...

نقش ها و وظایف همسران در به وجود آوردن خانواده ای شاد و سالم ( قسمت اول )

نقش ها و وظایف همسران در به وجود آوردن خانواده ای شاد و سالم ( قسمت اول ) ویژه

برای پاسخ به این سؤال باید به توضیح دو نكته اساسی بپردازیم . یكی شناخت نقش و جایگاه هر یك از دو همسر و دیگر الگوهای ارتباطی در میان اعضای خانواده .