مهارت های زندگی
فلفل دلمه ای، خوش رنگ و خوش بو

فلفل دلمه ای، خوش رنگ و خوش بو ویژه

فلفل دلمه ای، نوعی فلفل از خانواده ی سیب زمینیان است که به رنگ های قرمز، زرد، سبز و نارنجی دیده می شود. از ویژگی های آن این است که به تندی دیگر گونه های فلفل نیست.

روان‌شناختی حضرت مسیح (علیه السلام)

روان‌شناختی حضرت مسیح (علیه السلام) ویژه

دین اسلام به عنوان آخرین نسخه سعادت انسان‌ها، به تأیید دیگر ادیان آسمانی و توحیدی و نیز فرستادگان الهی پرداخته و همگان را به احترام آنان، فرا می‌خواند.

آیا زنجبیل برای زنان مفید است؟

آیا زنجبیل برای زنان مفید است؟ ویژه

زنجبیل، گیاهی است که زادگاهش کشور چین است؛ ولی به همه جای جهان گسترش یافته و مهمان آشپزخانه ها شده است. در «رم باستان» زنجبیل، ادویه ی بسیار باارزشی بوده که یک پوند آن با یک گوسفند برابری می کرده است.

اگر شما هم وسواس فکری دارید، بخوانید

اگر شما هم وسواس فکری دارید، بخوانید ویژه

از زمانی که به یاد دارم، افکار نگران کننده و وسواس فکری با تأمل های شدید در زندگی روزانه ی من تداخل داشته است؛ بدین معنا که در افکار خود غوطه ور شده، با ترس خاصی مواجه می شدم و این افکار، بارها و بارها تکرار می شد تا زمانی که فریاد می زدم: «بس است!»

با ورزش، تن درستی را برای دختران به ارمغان بیاوریم

با ورزش، تن درستی را برای دختران به ارمغان بیاوریم ویژه

مطالعه ی دیرهنگام تا شب، تکالیف درسی که باید در آخرین لحظه انجام شوند و آمادگی برای کنکور و امتحان های ترم، روی دادهایی هستند که دیگر جایی برای ورزش باقی نمی گذارند؛ اما فعالیت بدنی می تواند قسمتی از برنامه ی روزانه ی دختران دانشجو و دانش آموز باشد، بدون این که زمان خاصی صرف آن شود و موجب وقفه ای در روند مطالعه ی آن ها شود.

با آدمهای بی منطق چه کنیم؟

با آدمهای بی منطق چه کنیم؟ ویژه

چه بخواهیم و چه نخواهیم، در زندگی خود به صورت رو در رو یا از راه دور با چنین آدم‌هایی سر و کار داریم و مجبور به تحملشان می‌شویم. ما در قبال این افراد رویکردهای مختلفی انتخاب می‌کنیم. بسیاری از ماها یک رنج مداوم را بابت تحمل این افراد تحمل می‌کنند.

آیا لباسی به نام «صبر» دارید؟

آیا لباسی به نام «صبر» دارید؟ ویژه

چگونه در برابر ناملایمات زندگی بردباری به خرج دهیم؟

نگاهی روان شناختی به سخنان امام علی (علیه السلام )

نگاهی روان شناختی به سخنان امام علی (علیه السلام ) ویژه

حرکت به سوی خداوند آن قدر عظمت و حلاوت دارد، که داوطلبان فراوانی در این حرکت ما را همراهی می کنند.

داوری باورها (چند باور اشتباه در زندگی مشترک)

داوری باورها (چند باور اشتباه در زندگی مشترک) ویژه

«پا به زندگی که بگذاری، ارتباط مستمر و مکرر و هر روزه در کنار رنج معیشت و مشغله های خانه داری کم کم گرمای سوزان عشق را خاموش می کند و ملامت عادت و یکنواختی جایگزین آن می شود...» این گزاره غلط است.

پیام های بهداشتی ماه مبارک رمضان

پیام های بهداشتی ماه مبارک رمضان ویژه

مهم ترین پیام بهداشتی ماه مبارک رمضان، کم خوری و پرهیز از زیاده روی در خوردن است. انسان روزه دار تمرین کم خوردن را از ماه رمضان آغاز می کند.