کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود  \ ثبت‌ نام  )
امروز: یک شنبه 30 اردیبهشت ماه 1403 ساعت: 
متن

 

پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله): خدایا جانشینان مرا رحمت فرما؛ آنان که در تبلیغ حدیث و سنت من می کوشند و آن را به امتم تعلیم می دهند. (بحار، ج2، ص144)
امام خمینی: تربیت باید از اول باشد، انسان از همان کودکی تحت تربیت انسان قرار بگیرد و بعد هم در هر کجا که هست، مربی هایی باشند که تربیت کنند. تا آخر عمر هم انسان محتاج به این است که تربیت بشود.
مقام معظم رهبری: فعالیت هاى فرهنگى بایدبا هدف تعمیق تدین، باورهاى دینى و ارزش هاى اسلامى صورت گیردتا آینده مستقل،متعالى و سرافرازانه ملت، تضمین شود .

فهرست مطالب
معرفی موسسه
پیشینه و تاریخ تاسیس
اهداف موسسه

 


فعالیت ها
1- حوزه فرهنگی
تبلیغی-تربیتی
طرح ها
نمایشگاه ها
مراسمات
اردویی
فرهنگی-هنری
مشاوره
2- حوزه آموزشی
سطوح و مقاطع آموزشی
آسمان اول:گل های نوشکفته
آسمان دوم: روزنه های امید
آسمان سوم: جوانه های فردا
آسمان چهارم: امیدهای آینده
آسمان پنجم: نقطه پرواز
آسمان ششم: پرواز در آسمان زندگی
آسمان هفتم: عروج و تکامل
کلاس های علمی- فرهنگی(عمومی)
ویژه برنامه های دانشجوئی
اختتامیه پایان دوره
همایش های موضوعی
3- حوزه پژوهشی
تدوین محتواهای تبلیغی-آموزشی (دوره های آموزشی، سخنرانی ها، کانون حج...)
پشتیبانی محتوای فرهنگی
سایبری (وب سایت، شبکه های مجازی)
کتابخانه
4 - رایانه
سمعی وبصری
بانک سی دی
پشتیبانی
تولیدات (محصولات)

تعامل با نهادها


معرفی موسسه فرهنگی دینی شمیم خانواده آسمانی(دختران آسمان)

پیشینه و تاریخ تاسیس
درراستای منویات مقام معظم رهبری و اهمیت کار با قشرنوجوان خصوصا دختران، موسسه فرهنگی ـ دینی شمیم خانواده آسمانی، با لطف وعنایت الهی و در ظلّ توجهات حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، بامدیریت سرکار خانم ریحانه پزشکی راد فعالیت های متفرقه خود را از سال 73 ، به صورت قسمتی از فعالیت های فرهنگی خیریه معین الضعفاء با فعالیت در بخش دختران و بانوان آغاز نمود و تا به امروز تلاش خود را در جهت پرورش هر چه بیشتر و پر ثمرتر افکار گروه دختران جوان معطوف نموده است.
این موسسه که آغازگر یک فعالیت فرهنگی نوین در گروه دختران بوده است، با توجه به ضرورت گسترش معارف دینی و تربیت اسلامی، و پایه گذاری برنامه هایی در مقاطع سنی مختلف ویژه دختران، به صورت رسمی اقدام به فعالیت مستقل در این زمینه نمود و در سال 1393 موفق به اخذ مجوز، از استانداری خراسان رضوی گشت.
در حال حاضر این موسسه، بامدیریت سرکار خانم ریحانه پزشکی راد و همکاری نیروهای مجرب و کارآمد، هماهنگ با محتوای آموزشی دینی و در راستای اهداف خود فعالیت می نماید؛ و فعالیت خود را در بخش پسران و زوجین و تعاملات رسمی با ادارات و ارگان های دولتی توسعه داده است.

اهداف موسسه
موسسه فرهنگی-دینی شمیم خانواده آسمانی(دختران آسمان)، سعی نموده است به منظور شکوفایی و پرورش استعدادهای مذهبی و فطری نوجوانان و جوانان با ایجاد فضایی صمیمانه و دلنشین و متفاوت با محیط های آموزشی و الزامی از جمله مدارس، دانشگاه ها، آموزشگاه ها و...( که دارای فضایی اجباری در مقوله آموزش برای نوجوانان وجوانان هستند) مبادرت به تشکیل دوره های آموزشی و پرورشی در سطوح مختلف با اهداف ذیل نماید:
- آشنایی جوانان از اوان جوانی با اخلاق و معارف اسلامی جهت سالم محیط اجتماعی
- شناخت و انس هرچه بیشتر جوانان با معارف اسلامی، سیره بزرگان و دستورات کتاب آسمانی به عنوان الگوهای دینی و تاثیرپذیری از عملکرد رفتارهای شایسته و بایسته
- تعلیم مهارتهای نوین زندگی، باتوجه به این امرکه دختران و پسران در آینده، سازندگان هر خانواده می باشند.
- تحکیم و تداوم بنیان خانواده ها براساس اصول و مبانی اسلام
مؤسسه در نیل به این اهداف آسمانی از آموزشهای غیرمستقیم، روشهای نوین آموزشی، در قالبهای اجرایی متفاوت، و در محیطی جذاب و شاد با استفاده از فن آوری و تکنولوژی روز میزبان مخاطب خاص جوان و نوجوان میباشد.
هدف و چشم انداز این موسسه، تربیت دینی دختران و پسران این مرز و بوم در جهت آماده کردن آنها برای حیات طیبه است و همان طور که مقام معظم رهبری تبلیغ و ابزارهای تبلیغ را بخش ابزاری ایجاد تمدن نوین اسلامی بیان نمودند، سعی داریم تا با گامی هر چند کوچک و به اقتضای توان خود در بخش ابزاری، زمینه های لازم را برای تحقق بخش حقیقی در ایجاد سبک زندگی برداریم.

فعالیت های فرهنگی
موسسه با هدف رشد و تحکیم باورهای دینی، احیاء سنت های نبوی، علوی و فاطمی، فرهنگ سازی بایسته های اخلاقی، گرامی داشت ایام الله و... به فعالیت های فرهنگی در چهار بخش زیر پرداخته است.

الف: تبلیغی-تربیتی


1- طرح ها


سر سفره خدا (طرح ویژه رمضان) شامل:


- محفل انس با قرآن
هدف کلی: انس بیشتر دختران جوان با کلام الهی و موضوعات مرتبط
شرح اجرای برنامه: محفل انس با قرآن با آغاز ماه مبارک رمضان، هر روز با تلاوت جزءمربوطه توسط قاریان و حافظان نوجوان قرآنی و بین المللی برگزار می گردد. در این ایام مبارک،کلاس های قرآنی در رشته های مختلف روخوانی، تجوید 1، تجوید 2 ، صوت با تعیین سطح « تعیین سطح » برای روزه داران و مخاطبان عزیز با حضور اساتید کشوری و بین المللی برگزار می گردد.

 


- نشاط معنوی
هدف کلی: آشنایی با کلام وحی، معیارهای ناب زندگی در ماه میهمانی خدا
شرح اجرای برنامه: در نشاط معنوی، اساتید مختلف با موضوعات کاربردی و قرآنی هر روزه در خدمت روزه داران عزیز می باشند.


- شب های نزول باران
هدف کلی: احیاء سنت های اسلامی و تبین اهمیت و جایگاه شب های قدر(احیاء)
شرح اجرای برنامه: برنامه شب های قدر با حضور 1000دختر آسمانی و مادر آسمانی، بسیار جذاب وبا شکوه وبا محوریت جوانان برگزار گردید.این برنامه که در شب های 19، 21، 23 ماه رمضان و در مکان حسینیه فرهنگیان اجرا گشت از ساعت 21:30 با قرائت دعای جوشن کبیر آغاز و تا ساعت 2 بامداد ادامه داشت. از دیگر برنامه های اجرایی می توان، قرائت دعای مجیر، فرازی از دعای ابوحمزه، مناجات امیرالمؤمنین، 110 مرتبه ذکر "یا علی"، سخنرانی، پخش کلیپ و مداحی را نام برد.
این مراسم از سال 1373 با حضور دختران آسمانی ودر مکان های مختلف، برگزار می شود.


- شبی با ملکوتیان
هدف کلی: ایجاد فضای معنوی جهت تقویت ارتباط با معبود
شرح اجرای برنامه: قرائت دعای کمیل، زیارت در حرم مطهر و حضور در برنامه قرائت دعای ابوحمزه در رواق امام خمینی، برگزاری نماز شب به صورت گروهی، صرف سحری، اقامه نماز صبح، گفتگوی اختصاصی استاد پزشکی با مسافران آسمان، شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس


- اعتکاف
هدف کلی: تفکر با خود و خلوتی با خدا
شرح اجرای برنامه: سخنرانی، آموزش مهارتهای زندگی شخصی، خلوت با معبود، مناجات شبانه ...


هم نوا با عاشورائیان(ویژه محرم وصفر) شامل:
هدف کلی: آشنایی با الگوهای عاشورایی و حسینی
شرح اجرای برنامه: دهه اول محرم(تاسوعا و عاشورای حسینی همراه با سخنرانی و هیات عزاداری دختران)


برنامه ها و سخنرانی های عمومی
دهه آخر صفر :در سوگ خاتم و شمس(روضه دختران آسمانی بمناسبت رحلت پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام و امام رضا علیه السلام)

در سوگ مادر (ویژه ایام فاطمیه)
هدف کلی: کسب معرفت و پیمان با الگوهای مادر آسمانی
شرح اجرای برنامه: سخنرانی، پخش کلیپ، مداحی، عزاداری گروه دختران در سوگ مادر

تربیت مربی
هدف کلی: اعزام و معرفی نیرو برای مدارس، طرح دوستی، زمزمه معرفت
شرح اجرای برنامه: این دوره با هدف تربیت نیروی انسانی جهت همراهی و همگامی با نوجوانان و جوانان در مسائل اعتقادی و اخلاقی و تربیتی ارائه می شود.
موضوعات دوره عمومی شامل: روانشناسی دوران نوجوانی و جوانی، مهارت های ارتباطی، مسائل اعتقادی و می باشد.
موضوعات دوره خلاقیت: شیوه های پرورش خلاقیت در کودکان، کارگاه های عملی خلاقیت، کلاس داری خلاق، قوانین TRIZ ، برقراری ارتباط خلاق بین مربی و مرتبی و.. می باشد .

سلسله جلسات طواف دل (ویژه سفرهای زیارتی: عتبات، عمره و حج)
هدف کلی: ارتقاء سطح معرفتی زائران و سطح علمی-آموزشی معینه ها
شرح اجرای برنامه:
همکاری با سازمان حج و زیارت در برگزاری:
- همایش مناسک عمره مفرده ویژه بانوان
- برگزاری همایش دختران عمره گزار
- همایش شکر حضور و برگزار کننده کلاس آموزشی برای معینه ها
- و اولین همایش دختران در مدینه منوره با حضور 600دختر .
برگزاری جلسات هم اندیشی با مسئولین سازمان حج و زیارت و معینه ها جهت انتقال تجربیات
برگزاری دوره های آموزشی با عنوان «مسافران عمره» برای زائران و عموم با محتوای فلسفه اعمال حج، آداب زیارت، بایدها و نبایدهای سفر روحانی و...
تهیه وتدوین جزوه اموزشی «طواف دل».

جشن بندگی (تکلیف)
هدف کلی: آشنایی با فلسفه تکلیف و بیان زیبایی دین
شرح اجرای برنامه: اجرای برنامه های شاد و آموزشی، کلیپ و پاور با موضوع تکالیف بندگی، قرائت پیمان نامه بندگی، چیدن سفره بندگی، اهداء هدایای فرهنگی و ....

طرح مسافران آسمانی/همراهان آسمانی
هدف کلی: پشتیبانی تربیتی، علمی و معنوی دختران آسمان
شرح اجرای برنامه: این طرح با حضور 5 مربی در 8 گروه 5 نفره اجرا می شود که ارتباط به صورت یک جلسه حضوری و دو جلسه تلفنی در هفته برقرار می گردد. و مربیان در مورد مسائل مربوط به همراه آسمانی خود از جمله مشکلات درسی، اعتقادی، خانوادگی، اخلاقی و ... متربی خود را همراهی می نماید.

پاتوق های دخترانه (نشست های اخلاقی)
هدف کلی: ایجاد فضای دوستانه و صمیمانه جهت ارائه و تبادل اطلاعات در زمینه موضوعات مختلف روز
شرح اجرای برنامه: طبق برنامه ریزی قبلی در زمان مقرر شده، دختران آسمانی که برای حضور در این پاتوق ثبت نام نموده اند، گرد هم جمع شده و ضمن پذیرایی در فضایی مناسب با فصل سال، همراه مربی خود به گپ و گفتگوهای دوستانه و موضوعی می پردازند.

2- مراسمات
 گردهمایی بزرگ دختران(به مناسبت میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها)
 شب هاي قدر (احياء) ويژه دختران:
 دهه محرم همراه با عزاداری دختران
 جشن طبیعت، ویژه بهار
 جشن ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها
 جشن علم به مناسبت افتتاحیه کلاس های آموزشی همزمان با آغاز سال تحصیلی
  پیمان با امام مهربان:

جشن میلاد منجی بشریت، تلاوت قرآن، دعای فرج سخنرانی استاد پزشکی با موضوع چگونه می توانیم امام زمانمان را یاری نماییم؟پخش کلیپ، اجرای مولودی، میزگرد شبهات مهدویت با حضور استاد موسوی(استاد حوزه)، اهداء جوایز مسابقه ساخت پاور توسط آسمانیان، اجرا سرود توسط فراگیران دبستان، اجراء سرود دختران آسمانی مقطع دبیرستان، قرائت پایان نامه. در پایان نیز به هریک از دختران مهمان، نشان مهدی یاوری اهدا شد.

 پرواز جوان:
جشن ویژه جوانان به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر علیه السلام، تلاوت قرآن، دعای فرج، سخنرانی و اجرای استاد پزشکی پیرامون موضوع جایگاه. مسؤلیت های جوان، اجرای نمایش طنز توسط طلاب مدرسه علمیه نرجس سلام الله علیها با موضوع حضور قلب در نماز، برگزاری مسابقه، اهدای جوایز و هدایای فرهنگی به جوانان.

جشن عید غدیر خم:
تبیین جایگاه امامت در دین و آشنایی با مباحث مربوطه، فضا سازی، دعای فرج، دکلمه، خیر مقدم، اجرای کلیپ، سخنرانی استاد پزشکی راد، اجرای مولودی، پذیرایی، ارائه جزوات غدیر، بروشورهای رهبری و جوان برای دانش آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان، اجرای سرود، میزگرد حجاب با اجرای خانم اکرمی و جمعی از جوانان آسمانی

3- نمایشگاه
1. برگزاری نمایشگاه یک فنجان خون : آشنایی با کالاهای صهیونیستی و ارائه کالاهای ایرانی در راستای حمایت از سخنان رهبری در جهت ارتقاء تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی برگزار گردید.
2. برپایی نمایشگاه های لوازم التحریر و تولیدات داخلی
3. نمایشگاه تاآسمان (به مناسبت هفته دفاع مقدس)
4. نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت
5. نمایشگاه نیلوفرانه با موضوعات حجاب و عفاف در پارک ملت
6. نمایشگاه دهه کرامت (شهرداری منطقه 1)
7. نمایشگاه استانداری (تجمع تشکل های دولتی و مردم نهاد فعال در امور فرهنگی)


4-اردویی
1. برپایی اردوهای تفریحی، فرهنگی،آموزشی تربیتی جهت آموزش مسائل اخلاقی تقویت روحیه جمعی و ایجاد ارتباط نزدیکتر مخاطبین (دانش پژوهان) با یکدیگر و مسئولین موسسه
2. بازديد از مراكز مختلف فرهنگي ، اجتماعي و نمايشگاه ها و ....(بازدید از خانه سالمندان، نمایشگاه کانون پرورشی فکری)
3. برنامه زیارتی حرم

ب: فرهنگی-هنری
1. فضاسازی مناسبت های ایرانی و اسلامی جهت احیاء سنت ها و رشداخلاقی و معنوی با استفاده از آیات و احادیث اهل بیت (علیهم السلام) و مواعظ بزرگان و اساتید
2. تهیه تراکت و پوستر و پرده
3. تدوین و اجرای نمایشنامه و سرود
4. تهیه محصولات فرهنگی

ج: مشاوره
در راستای تحقق اهداف دینی و راهنمایی خانواده ها بخصوص مادران و جوانان عزیز واحد مشاوره در دوبخش فردی و اجتماعی به شرح زیر فعالیت مینماید:
بخش فردی: مشاوره درزمینه موضوعات اخلاقی، مذهبی، اعتقادی، خانوادگی، ازدواج
بخش اجتماعی: مشاوره در امور مختلف فرهنگی ، آموزشی و حضور در اتاق فکر موسسات و نهادهای دولتی و غیردولتی


 فعالیت های آموزشی
فعالیت های آموزشی موسسه در 7 رده سنی با عنوان هفت آسمان به شرح زیر صورت می گیرد:


* سطوح و مقاطع آموزشی عبارتند از:
آسمان اول :گل های نوشکفته(پیش دبستانی)
آسمان دوم: روزنه های امید(دبستان) شامل دبستان 1 و 2
آسمان سوم: جوانه های فردا (راهنمایی= دبیرستان 1 )
آسمان چهارم: امید های آینده(دبیرستان= دبیرستان2)
آسمان پنجم: نقطه پرواز (دانشجو)
آسمان ششم: پرواز در آسمان زندگی (زوج های جوان )
آسمان هفتم: عروج و تکامل (خانواده آسمانی )


در قسمت آسمان دوم، سوم و چهارم دوره های زیر در ترم های متفاوت با عناوین مشترک اما محتوای مخصوص هر مقطع برگزار می گردد:
1-در مسیر خوشبختی
2-پاتوق دخترانه
3-آداب معاشرت
4-چگونگی به خدا رسیدن
5-تاک تیک تیک تاک (مدیریت زمان)
6-دوره های روخوانی و روانخوانی قرآن
7-تجوید


 آموزش های عمومی
علاوه بر هفت آسمان که در مقاطع خود و به صورت ویژه آموزش داده می شوند برخی کلاس ها با موضوعات متنوع برای تمامی سنین توسط اساتید مجرب و فرهیخته ارائه می گردد. از جمله نهج البلاغه، عرفان حج، آیات نور(تفسیر قرآن)، اعتقادات، مهارت خودشناسی و خودآگاهی، مهارت های زندگی و روانشناسی و ...


 ویژه برنامه های دانشجویی
این طرح در دانشگاه های مختلف از جمله دانشکده بهداشت، دانشگاه پردیس امام رضا و... به صورت برنامه های آموزشی (سخنرانی) و فرهنگی (برگزاری مراسمات) جهت جذب و ارائه مباحث دینی اجرا می گردد.
از جمله: گام های خوشبختی
ازدواج آگاهانه و به هنگام، برج مراقبت زندگی است و ضرورت آن، به ویژه در این دوران که زندگی بشر از پیچیدگی خاصی برخوردار است، بر هیچ کس پوشیده نیست ازدواجی موفق است که با آگاهی کامل صورت پذیرد که مهمترین رکنش آگاهی از خود است.


 اختتامیه پایان دوره
در پایان دوره آموزشی، اردویی با هدف انتقال مفاهیم دینی-تربیتی به صورت جذاب و با نشاط برگزار می گردد که برنامه های فرهنگی با موضوعات مختلف از جمله عفاف و حجاب، پروازجوان، حلقه های معرفت با موضوعات آزاد و ... اجرا می شود.


 همایش های موضوعی
با توجه به مناسبت ایام یا نیاز مخاطبان موضوع مورد نظر بصورت همایش برگزار می گردد.
همایش هایی از جمله: کبسول آرامش برای خانواده های کنکوری، تربیت فرزند، خودشناسی، مکانیسم مغز، روانشناسی جنس، چگونه همسری جذاب باشیم و ...
(نمودار فراوانی مخاطبان در اینجا قرار میگیرد)

 فعالیت های پژوهشی:
1. تدوین محتواهای تبلیغی-آموزشی (دوره های آموزشی، سخنرانی ها، کانون حج...)
2. پشتیبانی محتوای فرهنگی
3. سایبری (وب سایت، شبکه های مجازی)
4. کتابخانه

1. تدوین محتواهای تبلیغی-تربیتی-آموزشی
دوره های آموزشی ویژه مربی و فراگیران
سخنرانی ها ویژه سخنران و مخاطبان
کانون حج ویژه معینه و زائران
تهیه و تنظیم طرح های اجرایی موسسه( طرح مناسک عمره ویژه بانوان، عمره نوجوانان و جوانان، همراهان آسمانی، جشن بندگی و... )

2. پشتیبانی محتوای فرهنگی
سیر مطالعاتی کتب شهید مطهری ویژه کارمندان
پژوهش در موضوعات مورد نیاز موسسه، اساتید، بخش ها و... ( مانند تاب آوری از دیدگاه آیات و روایات و روانشناسی روز، .... )
ارائه محتوای بروشور برای مناسبت ها قمری و شمسی
برگزاری مسابقات مناسبتی، کتابخوانی و ...
پشتیبانی محتوایی تابلواعلانات و فضاسازی موسسه
انتشار گاهنامه (از جمله ویژه نامه روز دختر، ویژه نامه بهار(جشن طبیعت)...)
پوسترهای مناسبتی، بروشور، کتابچه و کارت های موضوعی و...


3. سایبری (وب سایت، شبکه های مجازی)
- وب سایت
پایگاه اطلاع رسانی/ اینترنتی مؤسسه به نشانی www.kh-asemani.ir/com با بخش های متنوع قابل دسترسی برای عموم کاربران می باشد.
بخش های تشکیل دهنده وب سایت عبارتند از:
آسمان اول، آسمان دوم، آسمان سوم، آسمان چهارم، آسمان پنجم، آسمان ششم،آسمان هفتم، علمی- فرهنگی
در صفحه اصلی (اولیه) سایت، اخبار فعالیت ها و برنامه های مؤسسه منعکس گردیده است. دسترسی مستقیم به سایت مراجع عظام و ارسال سؤالات شرعی و مشاوره ای از دیگر امکانات این وب سایت می باشد.
نکته قابل توجه: وب سایت مؤسسه با توجه به گروه بندی آموزشی در مقاطع مختلف که به صورت هفت آسمان تعبیه شده است و ارائه بخش هایی با محتوای علمی و فرهنگی، برای هر مقطع صفحه ای جداگانه و مناسب با همان رده آموزشی در نظر گرفته است. همچنین کاربران می توانند از طریق بخش « تماس با ما » با واحدهای مختلف مؤسسه و یا ایمیل مؤسسه در قسمت « پیشنهادات » با ایمیل مؤسسه info@kh-asemani.com نظرات و صحبت های خود را به گوش ما برسانند.
- شبکه های مجازی
گروه دختران آسمانی
گروه خانواده آسمانی
گروه مدرسان آسمانی
گروه یاران آسمانی
در هریک از این گروه ها، مخاطبین با توجه به موضوعات و قوانین تعیین شده توسط مدیر گروه، مطالب خود را با نظارت مدیر ارسال می نمایند.


4. کتابخانه
کتابخانه مؤسسه شمیم خانواده آسمانی (دختران آسمان) از همان سال های آغازین فعالیت مؤسسه، به جمع آوری کتب مختلف با اهداف زیر نموده است.
اهداف
- گردآوری، حفاظت، سازمان دهی و اشاعه اطلاعات مربوط به آثار مکتوب به صورت اختصاصی در زمینه علوم اسلامی و دینی و نوجوانان و جوانان.
- اتخاذ تدابیر و اخذ تصمیمات لازم برای سهولت و سرعت بخشیدن در امر تحقیق و مطالعه
- ایجاد فضای مناسب و آرام جهت مطالعه بانوان خصوصاً دختران جوان
- خدمات فرهنگی و اطلاع رسانی در زمینه معرفی و در اختیار گذاشتن کتب، مجلات، نشریات، مطبوعات، مقالات و معرفی مراکز اطلاع رسانی و پژوهش دیگر.
این کتابخانه با موجودی 4000 جلد کتاب (عنوان) در موضوعات زیر فعالیت می نماید.

1. نماز و دعا
2. ادبیات
3. تاریخ اسلام
4. زنان
5. انقلاب اسلامی
6. استاد مطهری
7. دفاع مقدس
8. موضوعات متفرقه
9. همچنین در مقاطع آموزشی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان قفسههایی در موضوعات فوق فعال می باشد.
10. تفسیر
11. علوم قرآنی
12. نهج البلاغه
13. معصومین
14. حدیث
15. فلسفه
16. کلام و عقاید
17. اخلاق
18. روان شناسی

 فعالیت های رایانه
موسسه دختران آسمان در جهت بهره مندی از تکنولوژی روز و با محوریت تحقیقات و پژوهش¬های علوم اسلامی به ارائه خدمات و محصولات جذاب و مفید برای مخاطبین با عناوین زیر پرداخته است :


1- سمعی و بصری
فعالیت ها و خدمات سمعی و بصری با هدف جمع آوری, سازمان دهی و ارائه اطلاعات صوتی و تصویری به شرح زیر انجام می شود:
- فراهم آوردن موادسمعی و بصری.
- ثبت (دفتری) و سازماندهی و موضوع بندی مواد سمعی و بصری
- معرفی، فروش و امانت دهی محصولات
- تهیه و آرشیو عکس و فیلم از مراسمات و جلسات
- فروش محصولات سمعی و بصری داخلی و خارجی (موسسه و نهادهای دیگر)


2- بانک سی دی
تشکیل این بانک در جهت پیشبرد اهداف آموزشی، فرهنگی موسسه و با هدف تقویت و تسریع کار مخاطبان در تهیه مطالب و عناوین متنوع و مورد نیاز، همچنین نرم افزارهای پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه های علوم اسلامی وموضوعات گوناگون می باشد.


3- پشتیبانی
سرویس کامپیوتر ها، نصب درایورها و نرم افزارهای مورد نیاز
با بهره مندی از تجهیزات اینترنت پرسرعت(ADSL) و امکان جستجو در سایت های گوناگون
همچنین راه اندازی shar و شبکه برای عموم مخاطبان توسط بانوان


4- تولیدات (محصولات)
در راستای کارهای آموزشی و پژوهشی، خدماتی نظیر:
- تهیه فهرست سایت های مفید.
- طراحی, تولید و اجرای بنر, پوستر, کارت, بروشور, برچسب سی دی و...جهت رفع نیازهای آموزشی, فرهنگی و پژوهشی موسسه.
- تهیه پاورپونت و کلیپ صوتی جهت استفاده در مراسم با موضوعات گوناگون (نماز, حجاب, ائمه,...) و فروش آنها به مخاطبین.
- برگزاری کلاس های آموزشی ویندوز, اینترنت, word, فتوشاپ و دیگر مهارت ها برحسب نیاز و تقاضا.

تعامل با نهادها
نهادهای دولتی از جمله:
استانداری خراسان رضوی
اداره کل ورزش و جوانان
شهرداری منطقه یک
آموزش وپرورش: نواحی 3 و4. مدارس امام رضا، دبیرستان سعدی، هنرستان عرفانی، دبیرستان شهید رستگارمقدم
دانشگاه پردیس امام رضا(عروسی مهروماه،دهه اول محرم 3تا14محرم)
دانشکده بهداشت (امورفرهنگی: عروسی مهر و ماه، دهه محرم)
فرهنگسرای خانواده (گام های خوشبختی ویژه مجردین)
فرهنگسرای حجاب
سازمان حج و زیارت (مناسک عمره ویژه بانوان، طرح عمره نوجوانان و جوانان)
پشتيباني طرح اوقات فراغت نهادها ازجمله خانواده هاي دادگستري
دانشکده علوم پایه

نهادهای غیر دولتی از جمله:
موسسه مطالعات راهبردی معارف
رهپویان
حسینیه قرآن و عترت
خانه حجاب صدف
کتاب پردازان
ریحانه النبی

اتاق فکر نشست صمیمانه متفکرین و صاحب نظران
نشست های اتاق فکر، با هدف ایجاد فضایی صمیمانه و متفکرانه جهت ارائه نظرات و تبادل تجریات افراد متخصص و کارآمد. به صورت جلسات ماهیانه و یا فصلی در موضوعات فصلی در موضوعات مختلف و با محوریت کلی وجزیی در حیطه برنامه های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی، ارائه محصولات و... برای مخاطبین در گروه های سنی مختلف برگزار می گردد. از جمله مهمانان حضور یافته در این نشست ها می توان به افراد زیر اشاره نمود:
سرکارخانم نجفی
سرکار خانم رثایی (مدرس/استاد حوزه علمیه نرجس (سلام الله علیها))
سرکار خانم تقویان (کارشناس ارشد روانشناسی)
جناب آقای معماریانی
جناب آقای کمیلی
جناب آقای دکتر شیبانی
جناب آقای دکتر سعیدی
سرکار خانم نیلچی زاده

ثبت سفارش
تعداد
عنوان